
Mihajlović: Za kašnjenja krive domaće kompanije
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović kaže za RTS da ne želi više ni dan kašnjenja za završetak radova na deonici auto-puta Ljig-Preljine.
Mihajlović kaže da je za završetak radova na deonici auto-puta Ljig-Preljina postojao samo jedan rok, a to je 25. avgust.
„I ovaj put je gotovo gotov, 99,5. odsto. Neka nova vrsta roka je kraj oktobra. Mi nećemo ni dan kašnjenja i niko nema pravo da u finišu usporava radove i to je nemoralno. Niko ne radi ništa bespaltno, ne smeju da greše i koriste staru opremu, a da novu drže van zemlje. Zbog toga sam ljuta kao ministar“, ističe Mihajlovićeva za RTS.
Napominje da je komisija koja proverava radove na toj deonici formirana da bi se videlo gde su problemi i šta radi izvođač.
„Do februara nije bilo nadzora. Komisija radi i javno ćemo izaći sa rezultatima. Nisam definisala rok komisije, ali je važno da podzakonsim aktima definišemo bolji odnos između države i onih koji rade na terenu“, smatra ministarka.
Dodaje da sa sobom uvek vodi najmanje četiri inženjera na teren.
„Ako svi kažu ovde nema dovoljno ljudi, treba više da ih bude, onda moraju da se poštuju takve vrste preporuka. Ovo je posledica nedovoljnog znanja i opreme domaćih kompanija. Nema vremena da se neko uči na ovako velikim projektima“, objašnjava Mihajlovićeva.
Izvor: RTS
Foto: Beta
Pingback: KORIDOR 11: Tuneli nisu niski i ne moraju da se ruše - Bizlife.rs