
Meridit je kupila pet kuća u Italiji i svaka je koštala samo 1 dolar
Da li ste znali da se kuće u nekim od najlepših regiona Italije prodaju za samo jedan dolar? To je sve deo projekta da se ožive najstariji gradovi i sela u zemlji. Širom Italije, ima dosta predivnih gradova i sela u kojima su mogućnosti zapošljavanja oskudne.
Zbog toga su mnogi zabeležili nagli pad stanovništva, jer mladi ljudi odlaze u potrazi za boljim izgledima. To je opustošilo mesta kao što su Sambuca di Sicilia, kao i region Kalabrije.
U pokušaju da to promene i donesu novi život ovim mestima, vlasti širom Italije stvorile su primamljive šeme kako bi podstakli ljude da se tamo presele. Sambuca di Sicilia počela je da prodaje nekretnine koje koštaju jedan dolar još 2019. godine. Prema CNN-u, jedini uslov je bio da kupci moraju da daju depozit od 5,4 hiljade dolara i, ako uspeju da renoviraju svoj novi dom u roku od tri godine. Tako je i Meredit došla u Italiju da kupi kuću od dolar.
Godine 2019. ona je otkrila da Sambuca di Sicilia rasprodaje napuštene zgrade za manje od cene kafe. „CNN je objavio članak o programu i prijatelj mi ga je prosledio“, objašnjava Meredit. „Shvatila sam kada sam pročitala članak da je grad koji održava aukciju isti onaj iz kojeg je bio moj pradeda.“
Mereditin pradeda se preselio u SAD 1902. godine – činjenica koju je Meredit nedavno otkrila. Za nju je aukcija izgledala kao sudbina i odmah je odlučila da kupi imovinu u Italiji. „Bio je to vrlo jednostavan proces“, kaže ona. Originalna kuća od dolar bila je ograđena raznim drugim oronulim zgradama i Meredit je u njima videla veliki potencijal. Raspitala se i o kupovini i uspela je da „ulovi“ četiri okolne kuće putem privatne prodaje, sa ciljem da ih spoji kako bi stvorila jedan veliki dom.
Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.
Izvor: BIZlife
Foto: Pixabay