Mercedes „voli“ Rusiju

Koncern Dajmler tokom 2018. godine planira da počne gradnju fabrike automobila Mercedes Benz u Podmoskovlju, a proizvodnja bi mogla početi za tri godine od početka gradnje.

To je izjavio ruski ministar industrije Denis Manturov tokom tradicionalnog ekonomskog Gajdarskog foruma, dodajući da bi Dajmler bi u fabriku u Podmoskovlju mogao uložiti najmanje 300 miliona evra.

On je kazao kako se u bliskoj budućnosti očekuje potpisivanje ugovora koji će omogućiti početak gradnje, koja bi trebalo da počne 2018. godine, po dovršetku projektiranja, a početak proizvodnje po njegovim se riječima očekuje za tri godine.

Fabrika u moskovskom predgrađu proizvodila bi automobile premium SUV segmenta i to između 25 i 30 hiljada komada godišnje, rekao je Manturo.

Izvor: SEEbiz

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE