kupovina stana

Kupovina stana u Srbiji: Evo gde je stanovanje najskuplje i najjeftinije

Najveće prosečna cena stana u starogradnji u centralnim gradskim opštinama Beograda su na Starom gradu, u novogradnji na Savskom vencu, a najmanje i u starogradnji i u novogradnji u Rakovici, pokazuju podaci Republičkog geodetskog zavoda za četvrti kvartal prošle godine.

Kvadrat stana u starogradnji na Starom gradu koštao je u proseku 3.423 evra, u novogradnji na Savskom vencu 4.784 evra a kada je reč o najjefinijoj Rakovici, kvadrat u starogradnji je vredeo 1.865 evra u proseku a u novogradnji 2.321 evro.

Nekretnina, kupac, stanovi, RGZ kupovina stana

Foto: Freepik

Kada je reč o većim gradovima Srbije, po cenama prednjači Beograd, gde je kvadrat u starogradnji u proseku vredeo 2.312 evra a u novogradnji 2.462 evra.

Sledi Novi Sad sa prosečnom cenom od 2.089 evra po kvadratu u starogradnji i 2.057 evra u novogradnji. Kvadrat stana u starogradnji u Nišu u poslednjem lanjskom kvartalu vredeo je 1.364 evra, a u novogradnji 1.774 evra.

Cene nekretnina u Evropi eksplodirale: Evo gde su stanovi postali 17 puta skuplji

U Kragujevcu su stari stanovi u proseku vredeli po 1.132 evra po kvadratu a novi po 1.429 evra.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

Izvor: BIZLife/K. J.

Foto: Unsplash, Freepik

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE