
Evropski komesar poslovnim liderima: Vreme je da izaberete Evropu
Evropski komesar za industriju Stefan Sežurne pozvao je evropske poslovne lidere da investiraju na kontinentu, ističući mogućnosti koje nudi tržište od 450 miliona potrošača, kao i tekuće napore za pojednostavljivanje administrativnih procedura.
„Nedavno smo čuli malo priča o tome kako vi, poslovni lideri, nemate drugog izbora nego da odete u SAD ili Kinu. Svima vama, glasno i jasno kažem: naprotiv, vreme je da izaberete Evropu“, napisao je u kolumni objavljenoj u novinama u desetak zemalja.
Sežurne je bez konkretnog pominjanja američkog predsednika Donalda Trampa (Trump), pomenuo kontrast između Evropske unije i SAD, gde američki predsednik šalje zbunjujuće, ponekad i kontradiktorne signale, posebno po osetljivom pitanju carina.
„Evropa nudi suštinsku predvidljivost svakom investitoru“, rekao je Sežurne.
Potpredsednik Komisije je priznao da je EU možda stvorila „prekomerno administrativno opterećenje“ i rekao da se poslovna zajednica „s pravom“ žalila na to.
Prema njegovim rečima, Evropska komisija je pokrenula pojednostavljenje u administraciji tako da će se do kraja mandata smanjiti administrativno opterećenje velikih kompanija za 25 odsto, a opterećenje malih i srednjih preduzeća za 35 odsto.
Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.
Izvor: Beta
Foto: Pixabay