Danas: Tek formirana Vlada Srbije dobija nova ministarstva?

Premijer Aleksandar Vučić planira vrlo brzo da osnuje dva nova ministarstva-ekologije i evrointegracija i da u Vladu Srbije uvede još novih lica, saznaje Danas.

„U Vladu ulaze nova lica, nije isključeno da ministarka bez portfelja zadužena za evrointegracije Jadranka Joksimović i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić zamene mesta“, navodi „Danas“ u izdanju od ponedeljka.

Sredinom septembra, kako piše list, na dnevnom redu parlamenta Srbije naći će se izmene Zakona o ministarstvima i Zakona o vladi.

Premijer namerava da ekologiju koja je sada u resoru poljoprivrede izdvoji u posebno ministarstvo, ali još nije poznato ko će biti na čelu tog resora.

Takođe, kako list navodi, biće uvedeno i novo ministarstvo – resor za evrointegracije, odnosno za Evropsku uniju.

Izvor: Beta, Danas

Foto: Beta

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE