
ChatGPT počinje da razgovara sa ljudima: Odgovara u realnom vremenu i reaguje na smeh korisnika
OpenAI je zapanjio korisnike kada je ranije ove godine demonstrirao ažurirani glasovni režim za najnapredniju verziju ChatGPT-a. Napredni glasovni režim na ChatGPT-u zvuči neverovatno realistično i daleko je bolji od robotskog glasa koji su ljudi počeli da povezuju sa digitalnim asistentima kao što su Alexa ili Siri.
Reaguje u realnom vremenu, može da se prilagodi, može da se kikoće kada se korisnik našali i ima mogućnost da proceni emocionalno stanje govornika na osnovu njegovog tona glasa.
Počevši od utorka, napredni glasovni režim, koji radi sa najmoćnijom verzijom četbota, ChatGPT-4o, počeće da se primenjuje za plaćene korisnike. Napredni glasovni režim će početi da se primenjuje za malu grupu pretplatnika na režim „Plus“ sa ciljem da bude dostupan svim ,,Plus“ korisnicima na jesen.

ChatGPT, AI (Freepik)
Prekretnica za ChatGPT
ChatGPT već ima manje sofisticiran glasovni režim. Ali uvođenje naprednijeg glasovnog režima moglo bi da označi veliku prekretnicu za OpenAI, transformišući ono što je već bio – AI chatbot sličan virtuelnom, ličnom asistentu, sa kojim sada korisnici mogu da razgovoraju na skoro isti način kao sa prijateljem.
Lakoća razgovora sa naprednim glasovnim režimom ChatGPT-a mogla bi da podstakne korisnike da se češće koriste alat i predstavlja izazov za virtuelne asistente kao što su Apple i Amazon, piše CNN.
Ali uvođenje naprednijeg glasovnog režima za ChatGPT takođe dolazi sa velikim pitanjima: Da li će alat pouzdano razumeti šta korisnici pokušavaju da kažu, čak i ako imaju razlike u govoru? I da li će korisnici biti skloniji da slepo veruju AI asistentu koji zvuči ljudski, čak i kada stvari budu pogrešne?
Bezbednost i proba
OpenAI je prvobitno rekao da je planirao da počne sa uvođenjem naprednog govornog režima u junu, ali je rekao da mu je potrebno „još mesec dana za lansiranje“ kako bi testirali bezbednost alata i osigurali da ga mogu koristiti milioni ljudi, a da i dalje odgovara brzo u realnom vremenu.
Kompanija je saopštila da je poslednjih meseci isprobala glasovne mogućnosti AI modela sa više od 100 testera koji su tražili da identifikuju potencijalne slabosti, „koji zajedno govore ukupno 45 različitih jezika i predstavljaju 29 različitih geografskih područja“, navodi se u saopštenju.

ChatGPT (Unsplash)
Napredni glasovni režim će takođe da ima jednu veliku razliku u odnosu na demo koji je OpenAI pokazao u maju: korisnici više neće moći da pristupe glasu za koji su mnogi (uključujući samu glumicu) verovali da zvuči kao Skarlet Johanson. Iako je OpenAI tvrdio da glas nikada nije trebalo da zvuči kao Johanson i da je kreiran uz pomoć drugog glumca, pauzirao je upotrebu glasa „iz poštovanja“ nakon što se glumica požalila.
Lansiranje naprednog glasovnog režima ChatGPT dolazi nakon što je OpenAI prošle nedelje objavio da testira pretraživač koji koristi svoju AI tehnologiju, pošto kompanija nastavlja da širi svoj portfelj AI alata za potrošače. OpenAI pretraživač bi na kraju mogao da predstavlja veliku konkurentsku pretnju Google-ovoj dominaciji u onlajn pretrazi.
Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.
Izvor: BIZLife
Foto: Freepik, Unsplash