Osvojite jednu od 12 stipendija za MBA programe
COTRUGLI Business School i ove godine nagrađuju menadžere iz Srbije stipendijama za međunarodno akreditovane MBA programe. Reč je o 12 stipendija vodeće poslovne škole u regionu Jugoistočne Evrope, koja osim u Srbiji, deluje i na tržištima Makedonije, BiH, Slovenije, Hrvatske, Rumunije i Bugarske, dok su glavni centri škole u Beogradu i Zagrebu.
Kako se prijaviti?
Za svaki program (Executive MBA i MBA) dodeljuje se jedna puna i pet polovičnih stipendija, u ukupnoj vrednosti preko 115.000 evra. Stipendijski proces se sastoji iz tri selekcijska kruga:
1. Online aplikacija , rok za prijavu je 20. mart, 2014.
2. Individualni intervju sa stipendijskom komisijom
3. Stipendijsko finale: 5.04.2014. (MBA program) i 6.04.2014. (Executive MBA program).
Programi za koje se dodeljuju stipendije razlikuju se po nivou menadžmenta i godinama radnog iskustva polaznika. Oba programa su medjunarodno akreditovana od strane AMBA asocijacije i pružaju visokoprofesionalnu poslovnu edukaciju. AMBA akreditaciju takodje poseduju najprestižnije poslovne škole, kao što su INSAED, IMD, London Business School, ESCP Europe, Bocconi, i mnoge druge.
Iskustva dosadašnjih stipendista
Selekcija stipendista je bio detaljan, objektivan i interesantan proces gde se pored znanja, veština i iskustva ocenjivao i potencijal svih kandidata.
Miomir Živadinović, JTI, Brand Portfolio Associate Adriatica region
Selekcijski proces pruža mogućnost svim kandidatima da na adekvatan način iskažu kako svoje individualna znanja i veštine kroz proces testiranja i intervjua, tako i sposobnost timskog rada, liderske osobine i veštine komunikacije kroz rad na slučajevima iz biznis prakse
Mila Milenković, Elektroprivreda Srbije, Strategic Projects
Sam proces dobijanja stipendije je veoma interesantan i izazovan, ali istovremeno i iscrpljujuć i zahtevan. Svakako, već pri prvom modulu shvatite da je vredelo svakog truda i da ste okruženi ljudima željnim napredovanja, učenja i dokazivanja. Kao i u samom procesu dobijanja stipendija, očekujte nemoguće tokom cele godine.
Dejana Jeremić, Delhaize Group, Interactive Manager
Pored polaznika iz Srbije, MBA programe na COTRUGLI Business School pohađa prosečno 40% polaznika iz regiona i to: Makedonije, Bugarske, BIH i Rumunije. Strukutura polaznika u odnosu na pozicije sa kojih dolaze govori da je preko 60% njih na rukovodećim pozicijama u većim ili manjim organizacijama, bilo kao direktori kompanija i sektora ili kao samostalni preduzetnici. Polaznici programa nisu samo ekonomisti i menadžeri iz finansijskog sektora. Podaci govore da je najviše onih iz farmaceutskih, građevinskih, inženjerskih i IT kompanija. Takođe, primetan je i porast procenta žena u MBA programima (sa 30% na 40%).
Ukupan broj ljudi koji su prošli kroz poslovnu edukaciju iznosi preko deset hiljada što čini vrednu mrežu kojoj COTRUGLI poslovna škola pridaje veliku važnost kroz organizaciju niza dodatnih aktivnosti poput Alumni kluba, foruma, COTRUGLI dana, konferencija, sportskih sadržaja, pozorišta, bioskopa i večera. Kao rezulat lokalnog i regionalnog umrežavanja u toku programa, stvaraju se nova prijateljstva koja su doživotno negovana.
Ne propustite ovu jedinstvenu priliku i prijavite se da osvojite jednu od 12 prestižnih MBA stipendija na www.cotrugli.eu/scholarships do 20.marta, 2014. godine!