Adria Airways: Minus od 2,6 miliona evra

Slovenačka nacionalna avionsko kompanija Adria Airways je u prvih šest meseci ove godine zabeležila minus u visini 2,6 miliona evra.

Međutim, poslovni rezultat Adrie pod vođstvom Marka Anžura u prvoj polovini 2013. godine je ipak neuporedivo bolji od prošlogodišnjeg.

 

U istom periodu 2012. godine Adria je zabeležila minus u iznosu 8,5 miliona eura. Iz uprave Adrie su dodali, da smanjivanje troškova ide po planu, te da očekuju, da će poslovnu godinu završiti sa pozitivnim rezultatom.

 

Adria Airways je inače u prvoj polovini ove godine smanjila ukopan broj svih letova za oko osam odsto, ali je uprkos tome uspela prevesti 448.427 putnika, što je uporedivo s prošlogodišnjim rezultatom, Navodi se u izveštaju kompanije.

 

 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE