U Nišu ne prijavljuju oštećenja na gasovodu

Ne samo što „Jugorosgas“ sa gradskim vlastima pokušava da nađe rešenje kako da od od niške „Toplane“ naplati dug od 518 miliona dinara, već ova firma sve češće nailazi na oštećenja distributivne i priključne gasovodne mreže na teritoriji grada, kojih je samo u poslednjih mesec dana bilo šest.

Najnoviji slučaj, kako je generalni direktor „Jugorosgasa“ Vladimir Koldin istakao pred novinarima, prilikom poslednjeg susreta sa gradonačelnikom Zoranom Perišićem, dogodio se kod Sportskog centra „Čair“, kada je jedan od izvođača radova bagerom oštetio gasovodnu mrežu, a to nije prijavio, već je oštećeni deo zatrpao zemljom.

– Ne znajući za to, neko je baš na to mesto kasnije bacio opušak i izbio je požar, koji je srećom, brzo lokalizovan. A moglo je da bude mnogo ozbiljnije, jer se sa gasom ne treba igrati – kaže Vladimir Koldin.

U „Jugorosgasu“ napominju da svakom investitoru daju potrebnu dokumentaciju o gasovodnoj mreži i prema tome ne bi trebalo da dolazi do oštećenja, ali nestručnost i bahatost izgleda uzimaju maha i to bi nadležni morali da sankcionišu.

Gradonačelnik Perišić je gostu obećao bolju kontrolu tim pre što je takva nepažnja veoma opasna, ali i zbog velikog razumevanja „Jugorosgasa“ da pomenuti dug gradske toplane izmiri u više rata.

-Mora se imati na umu-, dodao je Koldin, – da „Jugorosgas“ iz sopstvenih izvora finansira magistralni gasovod i distributivnu i priključnu mrežu u Nišu, jer mi ovaj posao posmatramo dugoročno. Završen je magistralni gasovod od Niša do Leskovca, a uskoro kreće od Leskovca do Vranja.Samo u Nišu ima 8.000 priključaka dovedenih do dvorišta. Građani plaćaju priključak na kuću, a to je do sada uradilo 400 vlasnika. Ne žurimo, jer i ovde posao posmatramo dugoročno pošto je budućnost u gasu. Ali nije pošteno da neodgovorne Nišlije uništavaju mrežu – kaže Koldin.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE