Vlada Argentine traži prekid uvoza britanske robe

Vlada Argentine pozvala je sve vodeće kompanije u zemlji da prekinu sa uvozom robe iz Britanije, javlja državna novinska agencija Telam. Ministar industrije Debora Horhi pozvala je šefove najmanje 20 firmi da ne uvoze iz Britanije, nego da se orijentišu na neke druge zemlje.

Veruje se da je ovaj potez ima veze sa sporom sa Britanijom zbog Foklandskih ostrva. Tenzije su sve jače uoči 30. godišnjice rata na Foklandima.

Ministarstvo industrije pokušava da smanji argentinski trgovinski deficit sa Britanijom i promoviše politiku koja favorizuje zemlje koje priznaju teritorijalne pretenzije Argentine, navodi agencija.

Argentina je, takođe, uvela politiku smanjenja uvoza preko formalnih i neformalnih poteza u pokušaju da zaustavi oticanje rezervi strane valute iz zemlje.
 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE