Najmanja škola medicine sa samo osam studenata

Samo osam studenata počeće danas s nastavom na četvorogodišnjim studijama medicine u kampusu Univerziteta Kanzas u Salini.

Predavanja će se držati putem videolinka iz drugih kampusa, a praksu će raditi posećujući klinike u malim područjima i u lokalnoj bolnici u Salini.

Ovaj neobični potez ima za cilj podsticanje obrazovanja mladih doktora u ruralnim oblastima Sjedinjenih Američkih Država, piše Rojters. Doktor Vilijam Kečkart – Rejk objašnjava: „Mladim studentima medicine pokazujemo da život može biti dobar, a praksu želimo stimulisati i van velikih gradova“.

Šest od osam spomenutih studenata, koji će učiti zanat u Salini, obavezalo se na praksu u selima, a zanimljiv je i podatak da ih sedmoro inače živi u ruralnim područjima.

Profesori smatraju da je to prednost jer studenti neće biti izloženi uticajima velikih gradova i nakon školovanja će se rado vratiti u svoje gradiće i sela, gde vlada velika potražnja za doktorima, posebno u Kanzasu.

Doktor Kečkart – Rejk je optimista i nada se da će se uskoro broj njihovih studenata popeti na 12.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE