CEFTA – šansa za dalje povećanje izvoznih potencijala

Kompanije članice Američke privredne komore u Srbiji sastale su se danas sa ministrom ekonomije i regionalnog razvoja g. Nebojšom Ćirićem. Na  sastanku se vodio razgovor o potencijalima za poboljšanje saradnje Srbije sa zemljama članicama CEFTA sporazuma, statusom Srbije u procesu pristupanja Svetskoj Trgovinskoj Organizaciji, kao i o planovima Kancelarije za regulatorne reforme Vlade Republike Srbije.
 
Srbija je kao potpisnica CEFTA sporazuma, do sada imala mogućnosti da oseti koristi slobodne trgovine u regionu, pre svega iz ugla izvoznika ali i kroz povećanje investicionih potencijala zemlje. Na sastanku je posebno ukazano na značaj dosledne primene CEFTA sporazuma i poštovanja njegovih odredbi u praksi. »U tom smislu, smatramo da je neophodno onemogućiti uvođenje raznih carinskih i necarinskih barijera, jer je za kompanije članice Američke privredne komore važno da CEFTA sporazum nesmetano funkcioniše, pošto njegovo sprovođenje doprinosi bržem protoku roba, a samim tim povećanju interesovanja investitora za našu zemlju,« istakao je potpredsednik Američke privredne komore u Srbiji, g. Miloš Đurković.
 
Đurković je još dodao, da u cilju stvaranje bolje investicione klime u zemlji, Američka privredna komora, kao aktivan generator predloga za rasterećenje investitora od birokratskih procedura, u punoj meri podržava rad Kancelarije za regulatorne reforme Vlade Republike Srbije.
 
Dodatno, na sastanku je pomenuto da bi dolasku novih investitora u Srbiju umnogome pomogao i završetak procesa približavanja Svetskoj trgovinskoj organizaciji, i dobijanje statusa kandidata na putu ka Evropskoj uniji, jer su to neki garanti stabilnosti budućeg pravca razvoja ekonomske politike.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE