Nova letnja šema donela otkaz čitavoj redakciji Radija B92

Nova letnja šema na programu Radija B92, donela je, očigledno, i otkaz gotovo svim zaposlenim novinarima.

Kako Udruženje novinara Srbije (UNS) nezvanično saznaje, Radio B92 prestaje sa emitovanjem Informativnog programa, a novinari ostaju bez posla. Na radiju B92 zaposleno je 13 novinara i medijskih radnika, a po saznanjima UNS-a, samo jedan neće dobiti otkaz.

Radio B92, objavio je u međuvremenu da će od ponedeljka predstaviti novu letnju šemu koja će u narednim nedeljama biti uvod „u potpuno novi muzički pravac ove radio stanice“.

Inovacije i modernizacija podrazumevaće i tehnološko unapređenje, a shodno tome promenu organizacione strukture, kaže se u saopštenju.

„Aktuelni informativni sadržaj, podmlađeni muzički koncept, komercijalni program i nova energija, sasvim sigurno će naći put do velikog auditorijuma.“

U toku dana, društvenim mrežama vesti o gašenju informativnog programa brzo su se proširile. Neki sadašnji i bivši novinari oprostili su se od svojih emisija, dok je je jedan od najpopularnijih tviteraša takođe dao svoj doprinos aktuelnoj temi.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE