
Porodica Agnelli najveći vlasnik Economista
Pearson Group dogovorila je prodaju 50 odsto udela u Economist Groupu za 730,6 miliona dolara, od čega će 43,7 odsto otkupiti porodica Agnelli, koja će tako postati i najveći vlasnik Economista.
Ostatak udela kupile su porodice Cadbury, Layton, Rothschild i Schroder, takođe dosadašnji suvlasnici Economista.
Kupac najvećeg dela je zapravo Exor, holding kompanija u vlasništvu porodice Agnelli. Analitičar Liberuma Ian Whittaker kaže da je cena i viša nego što se spekulisalo, s obzirom na to da se očekivala cena od oko 700 miliona dolara.
Exor, koji ima kontrolni udeo u Fiat Chrysleru, u poslednje vreme diverzifikuje svoj portfelj. Economist ima 1,6 miliona pretplatnika, a prošle godine je doprineo Pearsonovom operativnom profitu sa 21 milion funti.