
Januarski suficit Srbije u CEFTA
Srbija je u januaru imala suficit od 89,7 miliona dolara u trgovinskoj razmeni sa zemljama CEFTA regiona, objavio je Republički zavod za statistiku.
Kako se navodi u saopštenju, izvoz Srbije u CEFTA u januaru iznosio je 153,7 miliona dolara, a uvoz 64 miliona dolara. Pokrivenost uvoza izvozom iznosila je 240 odsto.
Suficit Srbije u razmeni sa CEFTA regionom rezultat je uglavnom izvoza poljoprivrednih proizvoda, odnosno žitarica, proizvoda od žitarica i raznih vrsta pića, kao i izvoza gotovih proizvoda. Iz zemalja CEFTA najviše je uvezeno gvožđa i čelika, struje, kao i voća i povrća.
Članice Sporazuma o slobodnoj trgovini u centralnoj Evropi su Srbije, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Makedonija, Albanija, Moldavija i Kosovo.