Internet otvara do pet miliona radnih mesta u Rusiji

Razvoj interneta u Rusiji može u narednih nekoliko godina da omogući otvaranje do pet miliona novih radnih mesta, rekao je zamenik ministra veza i masovnih komunikacija Alexey Volin.

On je na konferenciji IT i Runet 2013 rekao da će u narednih nekoliko godina neposredno u internet-privredi biti otvoreno više miliona radnih mesta. Posredno, u toj oblasti biće ih još više.

"Zato, kada se govori o zadatku koji je predsednik Putin stavio pred državu da otvori 25 miliona novih radnih mesta, smatram da je od tih 25 miliona, tri do pet miliona naših", rekao je Volin.

Prema njegovim rečima, primer za posrednu internet-privredu, može da bude infrastruktura Pošte Rusije. Rezerve razvoja pošte leže u razvoju internet-trgovine, smatra on.

Volin je dodao da je produktivnost rada u indirektnoj internet-privredi tri puta veća od proseka zemlje, jer odgovara evropskim i američkim nivoima.
 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE