Brza pruga od Pariza do Barselone

Zahvaljujući zajedničkoj investiciji francuskih i španskih železnica, otvorena je prva direktna linija između Barselone i Pariza, a dva brza TŽV voza će tu deonicu prelaziti za nešto manje od šest i po sati.

Iako je putovanje skraćeno tek nekih 20-ak minuta, putnici više neće morati da presedaju, a putovanje će dodatno biti skraćeno na pet sati i 35 minuta kada bude otvorena nova deonica brzih pruga između Perpinjana i Nima u Francuskoj, što se očekuje 2017. godine.

Pored toga, biće uvedene i dnevne linije koje će povezivati Barselonu sa Lionom, Tuluzom i Marseljom, prenose francuski mediji.

Karta za put od Barselone do Pariza u jednom pravcu može se naći već za 59 evra, a sudeći prema podacima francuskih železnica, očekuje se da će linija biti veoma popularna. U francuskim železnicama očekuju da će tokom 2014. prevesti čak milion putnika između Pariza i Barselone.

Izgradnja nove brze pruge od Barselone do Figuerasa, gradića u blizini francuske granice, koštala je 3,7 milijardi evra, dok su francuske železnice investirale dodatnih pet do deset miliona dolara kako bi adaptirale svoje vozove za novu liniju.

Foto: Facebook

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE