Kreće postupak prodaje 49 odsto deonica Croatia Airlines

Vlada Hrvatske će danas pokrenuti postupak javnog prikupljanja ponuda za prodaju 49 odsto deonica Croatia Airlinesa, koje su u vlasništvu države.

Za to će biti objavljen javni poziv za iskazivanje interesa, a nakon objave tog poziva potencijalni investitori će imati rok od 30 dana da podnesu pisma interesa za kupovinu deonica.

U slučaju dobijanja pisma interesa za kupovinu deonica, izvršiće se procena vrednosti Croatia Airlinesa, u skladu sa Zakonom o upravljanju i raspolaganju imovinom u vlasništvu Republike Hrvatske.

Za to bi bio zadužen Centar za restrukturiranje i prodaju koji bi, po dobijanju pisama namere i izrade procene vrednosti, celokupnu dokumentaciju dostavio Državnoj kancelariji za upravljanje državnom imovinom (DUUDI).

DUUDI bi potom izvestio Vladu o iskazanom interesu za kupovinu 49 odsto deonica Croatia Airlinesa radi donošenja odluke o početnoj ceni i sprovođenju postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda u slučaju iskazanog interesa.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE