Sa parketa NBA pravo u biznis

Nakon uspešne karijere u NBA, bivši košarkaš Shaquille O'Neal je rešio da se oproba i u preduzetništvu. Prve projekte gradi u rodnom mestu.

Dok je odrastao u Njuarku, tokom sedamdesetih godina, porodica Shaquillea O'Neala pratila ga je na dva mesta kako bi ga sklonila sa ulice, bio je ili u lokalnom klubu ili u obližnjem pozorištu.

Staro pozorište na aveniji Springfield sada je bioskop Sitipleks 12 Njuark. Renoviranje koje je koštalo 7 miliona dolara završeno je prošle godine, kao zajednički projekat bivšeg košarkaša u penziji i investitora iz Nju Brunsvika.

To je jedan od nekoliko projekata O'Neala i kompanije Boraie Development koje sprovode u Njuarku i Nju Džersiju i drugim gradovima kako bi obezbedili komercijalni i stambeni razvoj ugroženih područija.

Partnerstvo velike zvezde i investitora sa političkim iskustvom i kontaktima počelo je da privlači pažnju. Naš tim je fokusiran sada na centar Džersija, rekao je O'Neal.

Temelji za njihov najnoviji projekat su upravo postavljeni, a O'Neal i Boraie Development napraviće stambeni kompleks, koji će imati kulu, bioskop, maloprodajni lanac, i mnoge druge sadržaje.

O'Neal kaže da svojom učešćem želi da unapredi grad svoje mladosti, a njegovi partneri smatraju to pametnim investiranjem. Detalji oko finansijskog učešća nisu saopšteni.

Legendarni as L.A. Lakersa nedavno je postao i manjinski vlasnik nekadašnjeg ljutog rivala kada je kupio deonice Sacramento Kingsa.

U protekloj deceniji, Boraie Development je izgradila više od milion kvadratnih metara komercijalnih i stambenih nekretnina u Nju Džersiju, podaci su kompanije. 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE