Ekonomska saradnja prioritet Srbije i Crne Gore

Postoje veliki resursi za unapređenje ekonomske saradnje Srbije i Crne gore, a u tom kontekstu se pominju projekti Koridor 11 i revitalizacija pruge Beograd – Bar, konstatovali su crnogorski premijer Milo Đukanović i šef ekonomskog tima Srpske napredne stranke Milenko Dželetović.

Politički i ekonomski odnosi Srbije i Crne Gore su u stalnom usponu, a moja predstojeća poseta Beogradu je dokaz da smo prošlost ostavili iza sebe i gledamo u budućnost, rekao je Milo Đukanović na regionalnom savetovanju o obrazovanju u Miločeru, ocenjujući trenutne odnose Srbije i Crne Gore.

Novo političko rukovodstvo u Beogradu je prepoznalo trenutak i mi zajedno gradimo bolje odnose kako u regionu, tako i između naša dva naroda, naglasio je Đukanović.

Na marginama skupa crnogorski premijer se susreo sa Dželetovićemi tom prilikom se interesovao o mogućnostima za konkretnu ekonomsku saradnju Beograda i Podgorice.

Dželetović je istakao da postoje veliki resursi za unapređenje ekonomske saradnje i da se očekuje da se impuls u tom pravcu da nakon predstojeće posete Đukanovića Beogradu gde će razgovarati sa državnim vrhom Srbije.

Pomenut je projekat saradnje na Koridoru 11 ali i revitaliazacija pruge Beograd Bar gde je Đukanović rekao da je Crna Gora spremna da uradi svoj deo posla.

Dželetović je istakao da je prioritet unapređenje regionalne saradnje, a odmah nakon susreta u Beogradu biće definisani projekti i zajednička saradnja u korist dva naroda.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE