Pajtić: U Vojvodini polovina stranih investicija u Srbiju

Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić izjavio je u Briselu da je u Vojvodini gotovo polovina stranih investicija koje su došle u Srbiju.

„Imamo veoma dobra iskustva sa belgijskim investitorima. Želimo da to iskustvo kapitalizujemo tako što ćemo dovesti još belgijskih investitora, sarađivati blisko sa belgijskom vladom i potpredsednikom belgijske Vlade, koji je veliki prijatelj Vojvodine“, rekao je Pajtić u razgovoru sa potpredsednikom Vlade Belgije Johanom Vandeom Lanoteom.

Dodao je da su prioriteti privlačenje investitora u poljoprivredu i druge sektore, razmena znanja i tehnologije, omogućavanje poljoprivrednicima u Vojvodini da posluju produktivno i ekonomično kao i poljoprivrednici u Belgiji.

Pajtić predvodi delegaciju Vlade Vojvodine na manifestaciji “ Open Days 2012″ u Briselu, u organizaciji Direktorata za regionalnu politiku Evropske komisije i Komiteta regiona.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE