
Mercator ponovo na prodaju
Slovenački trgovinski lanac Mercator ponovo će biti ponuđen na prodaju, a kao najozbiljniji kupac opet se pominje hrvatski Agrokor, preneli su slovenački mediji.
Prema navodima medija, većinski paket akcija zajednički će ponuditi vlasnici Mercatora među kojima su pivare Laško i Union i mineralna voda Radenska kao i nekoliko slovenačkih banaka među kojima i Nova ljubljanska banka i mariborska komercijalna banka (NKBM).
Cena po kojoj će akcije biti ponuđene na prodaju do sada nije objavljena, a trenutna cena Mercatorovih akcija na berzi je 120 evra.
Najozbilniji kupac u ovogodišnjem prvom pokušaju prodaje Mercatora bio je hrvatski Agrokor, koji je tada bio spreman da plati 221 evra za akciju, a pokušaj prodaje je propao nakon burnih događaja sa političkom konotacijom.
Za sada je sigurno da Agrkor ako se ponovo pojavi kao potencijalni kupac neće ponuditi istu cenu za akciju, već bitno manju.
Vlasnici žele da prodaju Mercator kako bi sa prodajom pokrili dugove banaka i preduzeća.
Trgovinski lanac Mercator osim u Sloveniji i Srbiji posluje i u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Albaniji i Bugarskoj.