Muzej Hercegovine dobio sredstva za sanaciju zgrade

Vlada Republike Srpske iz razvojnog programa izdvojila je 150.000 KM za rekonstrukciju Muzeja Hercegovine u Trebinju, a novčana sredstva za sanaciju ovog objekta kulture od oko 117.000 KM obezbedili su i UNESCO i opština Trebinje.

Direktor Muzeja Hercegovine Veseljka Salatić izražava nadu da će sa obezbeđenim sredstvima biti završeni otvori i fasada, te dodaje da će ukoliko preostane novca biti rađena rekonstrukcijastrukcija unutrašnjeg prostora.

UNESCO je za rekonstrukciju otvora i fasade na zgradi Muzeja Hercegovine izdvojio oko 80.000 maraka, opština Trebinje 37.000, a 7.000 maraka već je utrošeno na rekonstrukciju izložbene sale.

Zamena otvora na zgradi Muzeja Hercegovine trebalo bi da počne ovih dana, a radovi na fasadi, zbog vremenskih uslova, u septembru.

Zgrada Muzeja Hercegovine stara je oko 120 godina. Prvobitno je u ovom prostoru bila austrougarska kasarna, kasnije trebinjska Gimnazija, a potom osnovna škola. Nakon zemljotresa 1979. godine, koji je znatno oštetio zgradu, prostor je desetak godina bio prazan. Krajem osamdesetih godina izvršena je delimična sanacija ovog objekta koji je pripao Muzeju Hercegovine.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE