Antitelima protiv lošeg holesterola

Francuski „Sanofi“ i njegov američki partner „Regeneron“ predstavili su rezultate kliničkih ispitivanja koji su pokazali da terapija antitelima može bitno da utiče na smanjivanje nivoa lošeg holesterola.
 
Na godišnjem naučnom kongresu Američkog kardiološkog fakulteta u Čikagu, predstavnici ovih farmaceutskih kuća su saopštili da su rezultati dva klinička ispitivanja druge faze pokazala da terapija antitelom SAR236553/REGN727 smanjuje nivo lošeg holestrolaa (LDL-C) za 40 do 72 odsto.
 
U ispitivanju su učestvovali pacijenti koji su intenzivno lečenih većim dozama statina (lekovi protiv povećanog holesterola u krvi) u periodu od osam do 12 sedmica, objavili su francuski elektronski mediji.
 
Klinički rezultati upućuju na zaključak da bi, kako su naveli naučnici, SAR236553/REGN727 mogao da omogući pacijentima, za koje su statini nedovoljni, da više smanje nivo LDL-C holesterola.
 
Istraživači su, takođe, istakli potrebu razvoja novih lekova jer je, uprkos primeni statina, kod velikog broja pacijenata i dalje prisutan visok nivo LDL-C holesterola.
 

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE