
Pomoć za samozapošljavanje žena u selu
Memorandum o saradnji u projektu Agrobiznis američke organizacije za pomoć USAID, danas su u Subotici potpisali gradonačelnik Saša Vučinić i direktor projekta Lou Ferou.
To je projekat za obuku žena i pomoć u samozapošljavanju u selu. Dvomesečna obuka tridesetak žena će početi krajem januara.
USAID sličan projekat sprovodi u Sjenici, Novom Pazaru i Tutinu za koji se javilo 150 kandidatkinja, a širom Srbiji su kroz obuku prošle stotine žena.
„Uočili smo da u Srbiji nema sličnih inicijativa. Pomoć preduzetnicama na selu je veoma važna i to zna svako ko se bavi ekonomskim razvojem“, rekao je Ferou.
On je dodao da nema ekonomski razvijene zemlje u kojoj žene u potpunosti ne učestvuju u ekonomiji, i istakao da jačanje malih preduzetnika garantuje brz i jeftin ekonomski razvoj.
Vučinić je rekao da će Subotica sa po 500.000 dinara pomoći pet najboljih projekata.