Apple isporučuje najviše „smartphone“-ova

Prema podacima koje je prikupila kompanija „DigiTimes Research“, Apple će ove godine biti vodeća kompanija po broju isporučenih „pametnih“ mobilnih telefona.
 
„DigiTimes Research“ očekuje kako će se ove godine ukupno isporučiti oko 462 miliona „pametnih“ mobilnih telefona, što je rast od 60% u odnosu na prošlu godinu. Apple će biti vodeći proizvođač s isporučenih 86,4 miliona „smartphone“-ova, što je rast od 81,9% u odnosu na prošlu godinu kada je isporučio 47,5 miliona „pametnih“ mobilnih telefona. S druge strane, Nokia koja je prošle godine vodila po broju isporučenih „pametnih“ mobilnih telefona, zabeležila je ove godine pad isporuka od 25,8%, s prošlogodišnjih 100,3 na 74,4 miliona komada.

Među najvećim dobitnicima ove godine je Samsung za kojeg se očekuje kako će povećati isporuke 191,3%, no najveći rast beleže kineske kompanije poput Huaweia (484,4%) i HTC-a (330,3%).

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE