Nova Mercedes B-klasa najsofisticiranija dosad

Ukoliko ste u potrazi za kompaktnim monovolumenom, ali nemate nameru odustati od kompletne palete luksuzne opreme, „Mercedes“ je možda uslišio vaše molitve.

Za novu B-klasu Nemci kažu da je novim tehnologijama najnakrcaniji model koji su dosad proizveli. Za početak, tu je nova platforma koja će poslužiti i za izradu A-klase, a i niz ostalih karoserijskih verzija, zatim je tu čitava paleta novih četverocilindričnih dizelaša i benzinaca s direktnim ubrizgavanjem i novi šesterostepeni ručni, odnosno sedmostepeni automatizirani menjač sa dva spoja.

Tu je i tehnologija start-stop, regenerativno kočenje i, od sigurnosne opreme, adaptivna svetla, kontrola mrtvog ugla, kontrola kretanja u istoj traci, pomoć pri parkiranju, pomoć pri održavanju razmaka od vozila ispred, pomoć pri usponu, kao i sistem PRESAFE koji priprema putnike za sudar ukoliko „oseti“ da je neizbežna saobraćajna nesreća.

Kao da sve to nije dovoljno, u „Mercedesu“ su B-klasu odlučili opremiti brojnim luksuznim detaljima, pa se Nemci hvale postavljanjem novog standarda kvaliteta enterijera u tom segmentu. Treba spomenuti opcionalno presvlačenje prednje konzole ručno prošivenom kožom, kao i ugradnju 7-inčnog displeja s multifunkcionalnim kontrolama.

B-klasa nema samo kvalitetan, već i funkcionalan enterijer. Zadnja klupa može se pomicati do 140 mm u jednom, odnosno drugom smeru, što garantuje varijabilnost utovarne površine od 490 do 660 litara.
 
S obzirom na to da je 86 mm duža, 9 mm šira i 43 mm niža, nova B-klasa izgleda dinamičnije od prethodne, čemu svakako doprinosi atraktivniji dizajn prednje maske i bočnog profila. U „Mercedesu“ tvrde da je njihov kompaktni monovolumen ujedno dinamičniji u vožnji zahvaljujući nezavisnom vešanju koji je, uz doplatu, moguće dobiti u 20 mm nižem sportskom izdanju.

Kupci će moći da biraju između dva dizelaša i dva benzinca. Benzinske modele pokreće 1.6-litrena jedinica sa 122 KS i 200 Nm, odnosno 156 i 250 Nm, dok je za ljubitelje dizela rezervisan 1.8-litreni turbopunjeni četverocilindraš sa 109 KS i 250 Nm, odnosno 136 KS i 300 Nm.
 
Službena premijera novog automobila najavljena je za autosalon u Frankfurtu, a početak prodaje već ove jeseni.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE