Najbolji domaći proizvodi sa starim srpskim imenima
Najveći domaći lanac supermarketa DIS na tržište izbacuje preko 50 proizvoda pod zajedničkim nazivom „Ukusi Srbije“. Reč je o vrhunskim proizvodima, napravljenim od najboljih domaćih sirovina, u domaćim fabrikama po proverenoj, tradicionalnoj recepturi.
“Mi smo odlučili da učinimo dve dobre stvari. Da našim kupcima ponudimo najbolje proizvode Srbije po povoljnim cenama i da tako pomažemo domaće proizvođače”, kaže direktor marketinga DIS-a Ivan Šuleić i naglašava da je svaki proizvod „Ukusi Srbije“ napravljen bez kompromisa.
Ono što je posebno zanimljivo jeste da će svaki proizvod „Ukusi Srbije“ imati zasebno ime, odabrano među starim i lepim, skoro zaboravljenim srpskim imenima. Tako će se, na primjer, rakija šljivovica zvati Razumenka, domaći kajmak Gostoljub a med sa orasima Stojak.
“Stara srpska imena su nas oduševila svojom lepotom i bogatstvom. Odmah smo se složili da su ta naša, skoro zaboravljena imena pravi izbor za proizvode „Ukusi Srbije”, zaključuje Šuleić.